wolontariat ma klimat0015DD58C94 D69C 39A8 C229 A7AD7B50F18BWolontariusze uczestniczyli w warsztatach "Wolontariat ma klimat". Dowiedzieli się, co najbardziej zagraża klimatowi, w jaki sposób go chronić i proponowali zmiany w naszym najbliższym otoczeniu służące ochronie klimatu.

Natalia Cieślak

boule 010165B5BDB56 D664 EE79 D53C 00D7FBFA92E3W dniu 23 maja 2022 r. odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w Boule. Na pięknych terenach przy MGOK, nieopodal jeziora Wądół, organizatorzy Przemysław Mierzwa i Krzysztof Trojanowski przygotowali cztery bulodromy (boiska) do gry w boule. Boule to niezwykle prosta, łącząca całe pokolenia gra, polegająca na rzucaniu metalowych kul jak najbliżej celu, którym jest mała drewniana lub plastikowa piłeczka - tzw. świnka. Zawody odbywały się w 4 kategoriach: klas I-III, IV-VI, VII-VIII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Do zawodów przystąpiło aż 27 zawodników. Grano systemem grupowym, gdzie najlepszy przechodził do finału. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
klasy 1-3:
1. Paweł Czarnecki - III A
2. Joanna Jonerka - III A
3. Adrianna Stapowicz - I B
klasy 4-6:
1. Lena Karczewska - VB
2. Kinga Mazur - VIA
3. Adam Grudziński - VC
klasy 7-8:
1. Dasha Sazanova - VIID
2. Zuzanna Łojko - VIIA
3. Amelia Stapowicz - VIIA
nauczyciele i pracownicy szkoły:
1. Dariusz Chrobrowski
2. Dorota Boguszewska
3. Przemysław Mierzwa
Emocji było co niemiara, sprawdziliśmy swoją celność, precyzję, a nawet strategię. Dopisała frekwencja, pogoda no i humor. Każde dziecko otrzymało od organizatorów cukierki, lody, ponadto głównymi nagrodami były: piłki nożne, rakiety do badmintona oraz dyplomy. W kategorii dla dorosłych - zestaw boule, grabie i miarka - czyli podstawowy zestaw do gry w boule. Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim, dziękując jednocześnie za liczne przybycie. Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: Przemysław Mierzwa i Krzysztof Trojaowski

puchar wielkopolski0010650DA14 E3FD AF66 8832 66DBAC7BA27CPo ostatnich sukcesach na Pucharze Dolnego Śląska Klub Karate LZS ANTAI ruszył na podbój Wielkopolski. 21 maja w Luboniu pod Poznaniem odbył się Wielkopolski Turniej Karate Samuraj CUP w którym wzięli udział zawodnicy naszego klubu mierząc się z karatekami z innych klubów z kraju. Nasi podopieczni walczyli w konkurencjach: kihon, kata, kumite oraz tor przeszkód gdzie wywalczyli łącznie aż 30 medali 10 złotych 10 srebrnych 10 brązowych. Dla wielu naszych podopiecznych był to pierwszy start na tego typu zawodach i już pojawiły się imponujące wyniki. Wielu zawodników zdobyło medale w kilku konkurencjach , robiąc ogromny progress. Medale z poszczególnych konkurencji zdobyli: 1. Leon Nowaczek - kata złoty medal, kumite złoty medal, tor przeszkód brązowy medal 2. Ignacy Kiełpiński - tor przeszkód brązowy medal, kumite brązowy medal 3. Michał Bartczak - kumite srebrny medal 4. Magdalena Ziemkiewicz - tor przeszkód brązowy medal 5. Marcel Ziętara - tor przeszkód złoty medal, kumite złoty medal 6. Łukasz Mazur - kata brązowy medal , kumite złoty medal 7. Olek Kościuczyk - kihon brązowy medal 8. Wiktoria Domina - kihon złoty medal 9. Bartosz Malinowski - tor przeszkód srebrny medal, kata srebrny medal, kumite srebrny medal 10. Bartosz Pierściński - kata srebrny medal 11. Wiktoria Baraniak - kihon srebrny medal, kumite srebrny medal 12. Paweł Rabenda - kata brązowy medal, tor przeszkód złoty medal, kumite brązowy medal 13. Mateusz Socha - kata srebrny medal , kumite złoty medal 14. Ksawery Szuminski - kihon srebrny medal 15. Franciszek Przybylski - kata brązowy medal, kata złoty medal, kumite złoty medal 16. Zosia Przybylska - kihon złoty medal, tor przeszkód brązowy medal Duża część środków na wyjazd pochodziła z dotacji, które klub pozyskał w ramach współpracy z Gminą. Dziękujemy firmie Mewa Bus za bezpieczny transport naszych zawodników. Dziękuję moim zawodnikom oraz członkom naszego Klubu za sportową rywalizację oraz doping. Trener Tomasz OSS ‼️

mistrz rachunku002C2B78D37 C8FF 152C C30E C4A1FA004F4223 maja 2022 roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej „Szkolny Mistrz Rachunku”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością wykonywania działań matematycznych oraz szybkością liczenia. Do konkursu przystąpiło 28 osób.
Mistrzem:
na poziomie klas IV został Sebastian Wróblewski z kl. 4b,
na poziomie klas V Franciszek Przybylski z kl. 5b,
na poziomie klas VII Nikola Pieczonka kl. 7b,
na poziomie klas VIII Maksymilian Śliwiński z kl. 8b.

Wszystkim Mistrzom i uczestnikom serdecznie gratulujemy !

Organizatorzy: Karolina Jurkiewicz, Renata Zawadzka

uniwerstytet dzieci001731F9A29 5D75 4B9F E507 16AB2F1CDE2FUczniowie klasy 3a zakończyli projekt "Matematyka. Kto w pracy liczy, mierzy i waży?" w ramach Uniwersytetu Dzieci. Podczas lekcji uczniowie sprawdzili, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: architekci, krawcy czy muzycy. Trenowali projektowanie, wyobraźnię przestrzenną, czy odmierzanie składników.

Beata Fras

Zapraszamy do fotorelacji z konkursu ekologicznego z języka angielskiego w klasach 1-3 Reduce Reuse Recycle

reduce reuse recycle001360CC5EF 8BD6 1A04 88F0 78CF3F0DC0A3