laboratoria przyszlosci001Listopad 2023r. - temat lekcji: To takie proste – drewniany stojak na telefon.
Na zajęciach wykorzystano: Stół warsztatowy z nadstawką, bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco, sztyfty do pistoletu - klej 11mm, noże do cięcia z chowanym ostrzem, ostrza łamane wymienne, papier ścierny K120
W miesiącu listopadzie uczniowie klas 5-tych z elementów drewnianych wykonywali stojak na telefon. Do wykonania prac uczniowie używali narzędzi zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, dzięki którym przygotowywali poszczególne elementy niezbędne do wykonania pracy.

pan stop001Zajęcia techniki - październik 2023r.
Temat lekcji: To takie proste! - Pan Stop.
Na zajęciach wykorzystano: Bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco, Nóż do cięcia z chowanym ostrzem, stół warsztatowy nauczyciela z nadstawką, papier ścierny.

Na lekcji techniki uczniowie klas IV wykonali Panią lub Pana STOP. Potrzebowali do tego drewnianej łyżki, kolorowego papieru, klamerek do bielizny oraz zapału do pracy i znajomości znaków drogowych. Pan/Pani STOP trzyma wybrane przez uczniów znaki drogowe, które samodzielnie wykonali na karteczkach z kartonu. Podczas zajęć uczniowie korzystali z wyposażenia zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

20230404 100529Zajęcia techniki (czerwiec 2023r.). Temat lekcji: Elementy elektroniki

Na zajęciach uczniowie klas szóstych korzystali z zestawów  ,,Burza mózgów” zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzięki którym zgłębiali tajniki budowy obwodów elektrycznych. Czytając rysunki schematyczne budowali swojej pierwszej latarki, wiatraki czy radia.

Link dla uczniów do ankiety:

IMG 20230413 094035Na lekcji informatyki klasa 8c budowała roboty. Zajęcia miały charakter twórczy - uczniowie bazując na swojej wyobraźni tworzyli różnego rodzaju roboty i wprawiali je w ruch, Na zdjęciu przykładowy helikopter z dwoma wirnikami. Uczniowie wykorzystali do projektów klocki lego spike pozyskane z programu "Laboratoria przyszłości"