laboratoria przyszlosci006AEB3966D 436C FDD2 B2BB 7168A52ED985Nasze pierwsze tegoroczne działania ze sprzętem z programu #LaboratoriaPrzyszłości. Poszły w ruch klocki Lego Spike Essential - podczas lekcji informatyki klasa IVa budowała modele skoczka. Na kolejnych lekcjach uczniowie będą się uczyli wprawiać go w ruch przy użyciu sprzętu, oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania. Uczniowie chętnie angażowali się w zajęciach, zdobywając umiejętności w kreatywnej zabawie.
Czekają jeszcze na nas zestawy BeCreo Kit - zestaw do nauki programowania z mikrokontrolerem oraz drukarka 3D na której będziemy tworzyli wspaniałe trójwymiarowe modele. Uczniów zapraszamy do udziału w kole informatycznym - więcej informacji u nauczyciela prowadzącego Krzysztofa Trojanowskiego.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. K. Makuszyńskiego w ramach projektu doposażyła pracownie: techniki, informatyki, muzyki, chemii i fizyki.