foto przyroda005Kwietniowe zmagania z aparatem - Przyroda walczy o swoje miejsce na ziemi. Konkurs poprzedzony zajęciami fotograficznymi w klasie IVb oraz VIc. Wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

mikroskopPodczas lekcji biologii klasy 5b z dnia 13.04.2023 o temacie: "Budowa roślin. Tkanki roślinne". Na lekcji uczniowie obserwowali przez mikroskopy rodzaje tkanek oraz wycinki organów roślinnych zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

przyroda laboratoria001Marcowe przygotowania do Dnia Ziemi. Praca nad filmem zachęcająca uczniów do udziału w konkursach o tematyce ekologicznej - zdjęcia z planu filmowego. Wykorzystano sprzęt aparat fotograficzny Canon oraz Lampę Newell led zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Lekcja techniki - temat lekcji: Ekologiczny stworek.
Na zajęciach wykorzystano narzędzia do obróbki ręcznej zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.  ( bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco, sztyfty do pistoletu - klej 11mm, noże do cięcia z chowanym ostrzem, ostrza łamane wymienne, stół warsztatowy nauczyciela z nadstawką).
Tworzywa sztuczne- to kolejny rodzaj materiału, który poznawały klasy 5 na zajęciach techniki. Są to materiały które można spotkać wszędzie. Zadaniem uczniów było wykonanie ekologicznego stworka z tworzyw sztucznych dostępnych w domu, czyli nadanie nowego życia przeróżnym materiałom, które najczęściej wyrzucamy do śmietnika. Uczniowie nie zawiedli wykazując się niezwykłą kreatywnością.