- Szczegóły
- Kategoria: laboratoria_przyszlosci
Uczniowie klasy 5b i 6b budowali robota tancerza, następnie programując wprawiali go w ruch przy wybranej muzyce. Uczniowie wykorzystywali do budowy zestawów klocków Lego Education Spike Prime pozyskane z programu Laboratoria Przyszłości.
Czytaj więcej: Lekcje informatyki z Lego Spike Prime Education
- Szczegóły
- Kategoria: laboratoria_przyszlosci
Zajęcia techniki - marzec 2024 r. Temat lekcji: Elementy rysunku technicznego.
Na zajęciach wykorzystano Wizualizer Epson ELP DC 07 zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Podczas zajęć uczniowie wykonywali rysunki techniczne, dzięki wykorzystaniu wizualizera na którym nauczyciel prezentował poszczególne etapy wykonania pracy.
- Szczegóły
- Kategoria: laboratoria_przyszlosci
Zajęcia techniki - luty 2024r.
Temat lekcji: To takie proste! Sekrety elektroniki.
Na zajęciach wykorzystano zestawy Burza mózgów zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzięki nim uczniowie klas szóstych budowali proste obwody elektryczne oraz doskonali umiejętność pracy w grupach.
- Szczegóły
- Kategoria: laboratoria_przyszlosci
Listopad 2023r. - temat lekcji: To takie proste – drewniany stojak na telefon.
Na zajęciach wykorzystano: Stół warsztatowy z nadstawką, bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco, sztyfty do pistoletu - klej 11mm, noże do cięcia z chowanym ostrzem, ostrza łamane wymienne, papier ścierny K120
W miesiącu listopadzie uczniowie klas 5-tych z elementów drewnianych wykonywali stojak na telefon. Do wykonania prac uczniowie używali narzędzi zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, dzięki którym przygotowywali poszczególne elementy niezbędne do wykonania pracy.
Czytaj więcej: Temat lekcji: To takie proste – drewniany stojak na telefon.
- Szczegóły
- Kategoria: laboratoria_przyszlosci
Zajęcia techniki - październik 2023r.
Temat lekcji: To takie proste! - Pan Stop.
Na zajęciach wykorzystano: Bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco, Nóż do cięcia z chowanym ostrzem, stół warsztatowy nauczyciela z nadstawką, papier ścierny.
Na lekcji techniki uczniowie klas IV wykonali Panią lub Pana STOP. Potrzebowali do tego drewnianej łyżki, kolorowego papieru, klamerek do bielizny oraz zapału do pracy i znajomości znaków drogowych. Pan/Pani STOP trzyma wybrane przez uczniów znaki drogowe, które samodzielnie wykonali na karteczkach z kartonu. Podczas zajęć uczniowie korzystali z wyposażenia zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
Strona 1 z 6