Zainspirowani kanałem Pi-stacja, który z powodzeniem towarzyszy nam na lekcjach matematyki od kilku lat, postanowiliśmy opanować kolejność wykonywania działań za pomocą rapu. Uczniowie klas piątych z ogromnym entuzjazmem przystąpili do nagrywania krótkich filmików z matematycznym rapem. Jak im to wyszło? Oceńcie sami. Jedno jest pewne – uczestnicy projektu nie muszą się już zastanawiać, które działanie wykonujemy jako pierwsze.

Hanna Malanowska i Natalia Trojanowska kl. 5 b

Kacper Podskalny i Bartosz Pawłowski kl. 5 b

Lena Borys i Lena Szpakowska kl. 5 b

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/22 klasa 7c brała udział w dodatkowych zajęciach z matematyki. W ramach wolontariatu prowadził je uczeń klasy III GIB z II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie - Jędrzej Rękawek. W myśl definicji  - ,,wolontariuszem jest każda osoba fizyczna, która dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz organizacji, instytucji lub osób indywidualnych”.

Uczniowie klasy 7c systematycznie, w każdą sobotę, mogli uczestniczyć online w spotkaniach ze starszym kolegą. Głównym celem spotkań było ugruntowanie wiedzy zdobytej ma lekcjach matematyki oraz uzupełnianie braków w wiadomościach matematycznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i przyniosły wymierne efekty.  Uczestnictwo w ciekawym przedsięwzięciu zaowocowało nie tylko konkretnymi umiejętnościami matematycznymi, ale również przyczyniło się do podniesienia jakości pracy własnej młodzieży, poprzez umiejętność efektywnego gospodarowania czasem wolnym.

zainspiruj sie nami 01001

moda na niepalenie001