malmanW dniu 23.05.2024 mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece pisarza Marka Malmana. Opowiadał On młodzieży o swojej drodze do pisarstwa, inspiracjach oraz wyzwaniach, z jakimi musiał się zmierzyć podczas pracy nad tomami „Króla Myśli”. Uczniowie wysłuchali słuchowiska, które zostało przygotowane przez autora, na podstawie fragmentu jego książki dotyczącego jednej z pyrzyckich legend. W dyskusji zostały wspomniane również lipiańskie legendy. Osoby najbardziej aktywne w dyskusji otrzymały nagrody książkowe. Nie zabrakło też czegoś smacznego dla podniebienia zaproszonych gości. Było więc coś dla ducha i dla ciała. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas.

Dorota Piłka i Joanna Trojanowska

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

malman 01

Facebook Post Reading Vintage Pastel 1

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-25. Dzięki pozyskanym 12000 zł zostaną zakupione nowości wydawnicze oraz elementy wyposażenia do biblioteki szkolnej. @NPRCz2.0 @MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego @MinisterstwoEdukacjiNarodowej

Marta Szpakowska

swiat wokol nas 5CB0605DF B660 D168 E292 EDF8C43B706EUczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę w Lipianach. Obejrzeli wystawę fotograficzną „Świat wokół nas” oraz wysłuchali prelekcji pana Mariana Białkowskiego. Trzecioklasiści poszerzyli swoją wiedzę na temat ptaków i zwierząt żyjących na naszym terenie oraz poznali historię powstania zdjęć w fascynującej scenerii lipiańskich zakątków. Świat przyrody uchwycony w kadrze aparatu stanowi wyjątkową pomoc dydaktyczną w nauczaniu przyrody. Zgodnie przyznaliśmy, że „Świat wokół nas” jest naprawdę inspirujący. Zapraszamy Młodych Odkrywców na wyprawę w poszukiwaniu otaczających nas ptaków, zwierząt i okazów przyrodniczych.

Małgorzata Chmielewska

mikolajki w bibliotece 9D6935913 F4E9 6601 A933 B3EE97EF401B6 grudnia bibliotekę odwiedził Święty Mikołaj. Z radością witaliśmy naszych czytelników, na których czekały niespodzianki. To był dzień pełen wrażeń.

Biblioteka Szkolna i Miejska Biblioteka w Lipianach

dzien misia0158A2F1D6E 4635 69B9 F907 E7D9CE3AAAE5Dzień Pluszowego Misia przypomina nam o naszych wspaniałych towarzyszach zabaw a także bajkowych bohaterach, wśród których wymienić możemy m.in.: Kubusia Puchatka, Misia Yogi czy Misia Uszatka. Uczniowie klas pierwszych z radością opowiadali o swoich pluszakach, poznali literackich bohaterów a także wykonali misiową zakładkę do książki.

Bibliotekarze

przerwa na czytanie0082E91EFE6 34BF 7FF5 0E46 1D2C8A57295E27 października uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Lipianach wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Zainteresowaniem cieszyły się nowości książkowe zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W tym dniu czytaliśmy: w klasie…, w autokarze…, w sekretariacie…, w gabinecie terapeuty…,w drodze do kina, na korytarzu…, na boisku…, na schodach…, na ławeczce…, z kolegą…, z koleżanką…, z grupą…, z wychowawczynią/wychowawcą…, z psychologiem…, z pedagogiem…, z bibliotekarką…,
z pielęgniarką…, w kółeczku…, w samotności…, w skupieniu…, na leżąco…, na siedząco…, na stojąco…, cicho…, głośno…

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji - bibliotekarze.

3A709F60 15F4 43C4 A1D5 4B9F32F99FD6 1

zaczarowany teatrzyk007W Miejskiej i Gminnej Bibliotece, w Lipianach odbył się finał prezentacji tekstów literackich z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Przekłady książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na skróconą wersję teatrzyku wykonali uczniowie. Pełne symboliki kolorowe ilustracje i krótkie opisy zainteresowały najmłodszych widzów.
Zadanie zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Małgorzata Chmielewska

planszowki003Igor Lesiewicz został zwycięzcą Konkursu plastycznego. Zadaniem uczestników było narysowanie bohatera powieści pt. „Król Myśli” autorstwa pana Marka Malmana. Nagrody zakupiono z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Organizator biblioteka szkolna.

Małgorzata Chmielewska

gra terenowa003EE621BF4 86AE AD51 D829 13AB85B0AB3FSpacerem po Lipianach rozpoczęła się Gra terenowa „Odkryj na nowo swoją Małą Ojczyznę” zorganizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie klasy 4a kierując się wskazówkami ukrytymi w zadaniach podziwiali znane im zabytki i poznawali ich historię. Rozwiązywane na szlaku krzyżówki, rebusy oraz zadania polegające na czytaniu zaszyfrowanych fragmentów powieści dziecięcych, doprowadziły do spotkania w bibliotece i odnalezienia ukrytych książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które warte są przeczytania podczas zbliżających się wakacji. Życzymy wszystkim miłej lektury a zainteresowanych zachęcamy do zabawy - napisania własnych zakończeń znanych Wam powieści.

Małgorzata Chmielewska

Kidos„Ucieczka w dzicz” autorki Erin Hunter to książka trzymająca w napięciu. Przedstawia historie kota domowego imieniem Rdzawy. Kocur od małego podziwiał świat zza okien domostwa właścicieli. Pewnego dnia postanawia wyruszyć w głąb lasu. Poznaje tam wiele innych kotów, dowiaduje się o czterech klanach, które od wieków mieszkają w lesie i dołącza do jednego z nich, tj. Klanu Pioruna. W nowym domu poznaje wielu przyjaciół, jak i wrogów, przeżywa mnóstwo przygód i odkrywa mroczne sekrety lasu. Nie trzeba być fanem kotów, żeby zakochać się w „Wojownikach”. Książka jest świetna a na moje półce czekają już dwa kolejne tomy.
Projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Polecam Oliwia Kiedos