shared image 596F017F9 629E 6C45 B2E4 4007A2B26661W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w różnorodnych konkursach matematycznych, cieszących się dużym zainteresowaniem. O części z nich informowaliśmy już wcześniej. Natomiast w maju odbył się trzyetapowy konkurs dla uczniów klas czwartych MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA. Po eliminacjach, do drugiego etapu zakwalifikowało się 21 osób, które oprócz przykładów z tabliczki mnożenia i dzielenia, rozwiązywały zadania zawierające sumy iloczynów. Trzeci etap to rozgrywki karciane, którym towarzyszyło wiele emocji. Po wyrównanej walce zwycięzcami zostali:
1. Filip Świst kl. 4a
2. Makarii Burlachenko kl. 4a
3. Patryk Bujacz kl. 4a

FINALISTAMI konkursu zostali:
Kaja Spychała kl. 4b
Amelia Światłowska kl. 4b
Dominik Sikora kl. 4b
Aleksandra Włodarczyk kl. 4b
Kamil Woźnicki kl. 4a
Michał Wróblewski kl. 4b.

W czerwcu swoimi umiejętnościami matematycznymi mogli pochwalić się uczniowie klas piątych. Tegoroczna edycja Konkursu Asy z Piątej Klasy promowała oprócz treści matematycznych również niestandardowe, logiczne myślenie. Wyróżnieni w tym konkursie to:
1. Adrian Augustyniak kl. 5b
2. Joanna Janerka kl. 5a
3. Nikola Modrzejewska kl. 5b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, woli walki i wysokich umiejętności.

Anna Rękawek