Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

akademia przedsiebiorczosci00127B9155D 8138 DEA3 4114 A963FD950FD1W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 2a SP realizowali innowację pedagogiczno-metodyczną pt. "Akademia przedsiębiorczości". Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, jako zajęcia dodatkowe w ramach koła zainteresowań. Celem przedsięwzięcia było kształtowanie u uczniów postaw przedsiębiorczości oraz motywowanie ich do samodzielnego i kreatywnego wykorzystywania wiedzy matematycznej w praktyce. W czasie trwania innowacji dzieci rozwijały podstawowe funkcje poznawcze, umiejętności społeczne i kompetencje miękkie. Realizowali zajęcia poprzez zaznajomienie z zagadnieniami ekonomii i marketingu. Uczniowie poznali:
– historię pieniądza oraz jego funkcje i rodzaje
– popyt i podaż w gospodarce rynkowej
– różne zawody i branże gospodarki polskiej
– reklamę jako narzędzie marketingowe
– sposoby i zasady oszczędzania
– gry ekonomiczne (Monopoly, EuroBusiness, Farmer).
Zajęcia z przedsiębiorczości dla młodszych dzieci to w polskich szkołach wciąż nowość, dlatego zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród najmłodszych uczniów i będą kontynuowane w kolejnym roku szkolnym.

korneliada new00402AF77A4 5B5B C7BC 5BC3 326D67D4985EW ostatnim tygodniu nauki uczniowie klas 1-2 wzięli udział w zdalnnej edycji turnieju wiedzy o patronie szkoły "KORNELIADA 2020". Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością w wykonywaniu turniejowych zadań. Pierwszaki używali różnorodnych technik plastycznych do przygotowania pracy "Ulubiony bohater z książek Kornela Makuszyńskiego". Uczniowie klas drugich projektowali strój, a trzecioklasiści przygotowywali zdrowe i kolorowe posiłki dla Koziołka Matołka. Rezultaty ich pracy docenili organizatorzy, a zresztą … zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych prac.

B.Fras, B. Kaniewska J. Schmach

Uczniowie klasy 1a zakończyli projekt zatytułowany "Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?" Fundacji Uniwersytet Dzieci. Zrealizowaliśmy sześć tematów, z czego trzy zdalnie. Uczniowie pracowali nad swoimi emocjami, uruchamiali swoją wyobraźnię, poznali instrumenty smyczkowe, perkusyjne, a nawet te z recyklingu. Układali choreografię do tańca i komponowali własną muzykę, a także tworzyli swoje instrumenty.

B. Fras

list