przygoda kropelki004778765CD E2B3 73D7 65A5 79B86569625CW maju uczniowie klasy 2a i 2 b wraz z wychowawcami: Beatą Kaniewską i Pauliną Sawą realizowali projekt edukacyjny „Przygoda Kropelki” poszerzając tym swoją wiedzę matematyczno- przyrodniczą. W trakcie realizacji dowiedzieli się: jaką rolę pełni woda w przyrodzie, jak dbać o zasoby wody, a także w jaki sposób ją oszczędzać. Doskonalili umiejętności obserwacji różnych zjawisk i procesów przyrodniczych. Ćwiczyli odczytywanie temperatury. Samodzielnie przeprowadzali w domu doświadczenie związane z wodą oraz obserwowali doświadczenie, które w klasie przeprowadził dla nich kolega. Zakończeniem projektu było wykonanie plakatów i makiet związanych z wodą. Uczniowie wykazali się olbrzymią wiedzą i kreatywnością.

P. Sawa i B. Kaniewska