Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

taniec to pasja  6 20190619 1568561077Michał Guz przygodę z tańcem rozpoczął w Przedszkolu Miejskim w Lipianach w 2010 r. Zajęcia taneczne prowadził trener Michał i połączył pary taneczne. Jako sześciolatek zaczął trenować z Alicją Drozdowską -młodszą o rok partnerką. Zaczęło się zabawnie, później nieco poważnie, kiedy stanęli na swoim pierwszym Turnieju Tańca Towarzyskiego w Lipianach w kwietniu 2011 r. Początek tańca zaczął się od klasy tanecznej H. Od jesieni w 2011 roku treningi odbywały się w Domu Kultury prowadzone przez Szkołę Tańca FLESZ ze Szczecina.  Kolejne turnieje w Wolinie, Szczecinie, Nowogardzie, Świnoujściu dawały kolejne sukcesy i tak razem pokonywali kolejne etapy zdobywając klasę G, kolejno F. Aby rozwijać się tanecznie przeszli do Szkoły Tańca FUZJA w Myśliborzu. Jeździli do Myśliborza kilka razy w tygodniu i ciężko trenowali. Turnieje w soboty i w niedzielę wiązały się z wczesnym wstawaniem nawet o 5 rano. Jednak nie poddawali się. Uczestniczyli w turniejach w różnych miejscach m.in. OTT O Kwiat Krokusa 07.03.2015 Szczecin, VII Nowogardzkie Spotkania Taneczne 19.04.2016, Puchar Województwa ZZTS Lipiany 25.11.2017, Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego  13.05.2018 Koszalin. Zdobyli klasę taneczną E i nadal trenowali.
Przez ten czas zawsze uświetniali wiele imprez w Lipianach. Byli zapraszani na pokazy taneczne z okazji Dnia Nauczyciela, imprez polsko-niemieckich przy Domu Kultury w Lipianach, Biesiadach na Rynku. Swoim tańcem wielokrotnie rozpoczynali Jasełka w kościele, nawet odtańczyli pokaz na 25-leciu kapłaństwa naszego proboszcza. zostali zapraszani na pokazy taneczne uświetniając wesela. Wiele pokazów poza Lipianami na rzecz innych społeczności jak pokazy dla osób niepełnosprawnych, absolwentów gimnazjum w Barlinku, a także w czasie studniówki Technikum Leśnego w Starościnie. Zawsze kiedy byli zapraszani – nie odmawiali. Z ochotą sprawiali przyjemność oglądającym.
Z Alicją Drozdowską Michał trenował do czerwca 2018 roku przez 8 lat osiągając klasę taneczną D. Od września 2018 r. trenuje z Natalią Szymańską z Brzeźna i nadal osiąga sukcesy na turniejach m.in. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego 26.05.2019 Międzyzdroje, Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego GRAND PRIX POLSKI 02.06.2019 Bydgoszcz, Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego 09.06.2019 Szczecinek.
Życzymy zdobycia kolejnej klasy tanecznej!