Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

okulary dla afryki 3 20190430 1910403370W okresie przedświątecznym Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do Akcji Misyjnej zatytułowanej "Okulary dla Afryki". Akcję po raz drugi zorganizowała Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska przy współpracy z p. dr. hab. n. med. prof. PUM Jerzym Sieńko i Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty. Wolontariusze z naszej szkoły przez dwa tygodnie zbierali wśród uczniów okulary lecznicze używane i nowe, dla dorosłych i dla dzieci. Zebrane okulary w ilości 39 sztuk zostały dołączone do zbiórki parafialnej i za pośrednictwem ks. Krzysztofa zostały przekazane do organizatora akcji, a docelowo szpitalowi w miejscowości Wamba w centralnej Kenii. Wolontariusze kolejny raz nie zawiedli się na społeczności szkolnej - serdecznie dziękujemy za tę  „wędrówkę od serca do dłoni”.