dkmsJuż wkrótce w Naszej szkole rozpocznie się realizacja projektu edukacyjnego, którego zwieńczeniem będzie organizacja dnia rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku, dzięki którym mali i duzi Pacjenci zmagający się z białaczkami i chorobami układu krwiotwórczego dostają szansę na życie i zdrowie.

Projekt #KOMÓRKOMANIA, realizowany w szkole we współpracy z Fundacją DKMS, za zgodą Dyrekcji, pod opieką Grona Pedagogicznego i Opiekuna ze strony szkoły, pozwala na:

-pogłębienie wiedzy młodych dotyczącej zdrowia i dawstwa szpiku (obalamy mity dotyczące tej formy pomocy),
-nabycie i skorzystanie z umiejętności cenionych w pracy i życiu (budowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej, praca zespołowa, prospołeczne wykorzystanie umiejętności cyfrowych, działanie na rzecz potrzebujących),
-realizację działania, którego efekty mają realny wpływ na życie i zdrowie Pacjentów potrzebujących przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych.

Sam dzień rejestracji potencjalnych Dawców, planowany na dzień 04.04.2023r. jest okazją, by zrobić coś razem, dołączyć do działań, zarejestrować się wspólnie do bazy i pomóc dzieciom pięknie wejść w dorosłość.

Z całego serca zachęcamy do wsparcia Młodych i Szkoły w realizacji Projektu.

Fundacja DKMS/Zespół projektu #KOMÓRKOMANIA