dzie autyzmu 2 20190405 1123824798We wtorek 2 kwietnia 2019 roku po raz kolejny w nasze szkole  obchodziliśmy Światowy Dzień  Świadomości Autyzmu. Autyzm zmienia postrzeganie świata, zniekształca pracę zmysłów. Jest złożonym zaburzeniem rozwoju ośrodkowego układu nerwowego. Powoduje trudności w komunikowaniu uczuć, budowaniu relacji i uczeniu się.
Aby zamanifestować swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem, ich rodzinami i terapeutami uczniowie naszej szkoły w tym dniu ubrali się na niebiesko- jest to kolor miesiąca autyzmu. Szczególne uznanie należy się dzieciom z grup zerówkowych i nauczania wczesnoszkolnego. Uwierzcie  -  zaświeciliśmy się na niebiesko! :) Na terenie szkoły umieszczone zostały informacje, rozdawane były ulotki  i plakietki dla uczniów i nauczycieli. W czasie przerwy  jako znak naszej sympatii wobec osób autystycznych zbudowaliśmy ogromne, niebieskie serce. Uczniowie klas od 4 SP na gimnazjum kończąc wzięli udział w zabawie polegającej na czytaniu qr kodów. Było dużo emocji, ruchu i zdobywania cennych informacji na temat autyzmu. Jako pierwsi wszystkie qr kody zczytali uczniowie klas: 7b, 5a, IIIA gimnazjum. Najmłodsi uczniowie obejrzeli bajkę przedstawiającą życie osób autystycznych. Ogromne zainteresowanie, niesamowite skupienie uwagi i podejście do tak ważnego tematu bardzo mile nas zaskoczyło. Uczniowie jesteśmy z Was dumni! Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom z LO, którzy pomogli w organizacji. Macie wielkie, błękitne serca!

Marta Malanowska / Monika Bejuk