indywidualne mistrzostwa ts01961BB4DCD F1CC 0603 348A 6C2439042337   W dniu 12 grudnia 2022 r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Lipianach eksplodowała moc pozytywnej energii. Po raz pierwszy odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Powiatu Pyrzyckiego w Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Głównymi organizatorami imprezy byli: Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach, Zespół Szkół w Lipianach oraz Szkolny Klub Sportowy „Olimpia”. Jest to nowa propozycja zawodów powiatowych, których głównymi inicjatorami są Krzysztof Trojanowski i Przemysław Mierzwa - trenerzy, instruktorzy oraz nauczyciele powyższych instytucji.

   Tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie i cieszy nas wzrost zainteresowania tą konkurencją sportową w naszym powiecie. Znacząco wzrosła (w porównaniu z ubiegłym rokiem szkolnym) liczba startujących drużyn oraz zawodników w imprezach i zawodach rangi powiatowej w tej dyscyplinie sportowej – można by powiedzieć, że powraca moda na tenisa stołowego. Lipiańska sala szkolna tego dnia wypełniona była po brzegi zawodnikami, rozegrano blisko 90 pojedynków na 6 stołach. Rozgrywano pojedynki w trzech kategoriach wiekowych klasy III-IV, V-VI i VII-VIII z podziałem na dziewczęta i chłopców. Poziom sportowy zróżnicowany, lecz pojedynki finałowe były zacięte i stały na niezłym poziomie. Po 2 złote medale wywalczyły szkoły z SPzOI w Pyrzycach, NSP Przelewice oraz ZS Lipiany. Zdecydowanie najwięcej srebrnych medali zdobyli zawodnicy z SPzOI w Pyrzycach i to oni otrzymali puchar w generalnej klasyfikacji medalowej szkół.  

   Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i pozyskali fundusze na nagrody dla medalistów m.in.: bony podarunkowe do sklepu Decathlon, myszki gamingowe, oraz sprzęt do tenisa stołowego. Były medale, dyplomy no i nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Dodatkową atrakcją w trakcie zawodów było losowania nagród – sześciu szczęśliwców otrzymało drobne nagrody w postaci bidonu.

   Podziękowania kierujemy do wszystkich zawodników za walkę fair-play, nauczycieli wychowania fizycznego za zaangażowanie, sędziów stolikowych za pomoc oraz wszystkich sponsorów i organizatorów: Nadleśnictwo Dobrzany - Lasy Państwowe, PRIGNITZ Meble pomorskie sp. z o.o., Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach, Fundacja Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Moja Młodość”, Zespół Szkół w Lipianach oraz Gmina Lipiany. Do zobaczenia za rok!

Wyniki medalowe naszych zawodników:
- medal złoty zdobyli:
kat. klas VII - VIII dziewcząt - Dasha Sazanova (klasa 8d)
kat. klas III - IV chłopców - Cezary Boguszewski (klasa 4b)
- medal brązowy zdobyli:
kat. klas III - IV dz. - Joanna Janerka (klasa 4a) i Emilia Dampc (klasa 4a)
kat. klas III - IV chł. - Brayan Wroniewski (klasa 4b)
kat. klas V - VI dz. - Natalia Trojanowska (klasa 6b)
kat. klas V - VI chł. - Rafał Waliłko (klasa 5c)
kat. klas VII - VIII dz. - Dasha Sazanova (klasa 8d)
kat. klas VII - VIII chł. - Michał Krawciów (klasa 8b)
Naszą szkołę reprezentowali również:
Aleksandra Wróblewska (8c), Mikołaj Adamczewski (8b), Filip Waliłko (8b), Sandra Ciołek (5c), Maja Fabiańska (5c), Oliwier Rutkowski (6c), Izabela Mikołajczak (4a), Lena Bejuk (4b), Wiktoria Wasielewska (3a), Grzegorz Stefaniak (3a).

SKS "Olimpia" Lipiany