wolontariat0105DAFA530 7821 16C1 6924 2BE6D0A97F7D5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, czyli obchodzone corocznie święto wolontariuszy i organizacji, które zajmują się wolontariatem na całym świecie. Z tej też okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy promocję ideii wolontariatu oraz podzieliliśmy się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Podczas długiej przerwy w małej sali gimnastycznej uczniowie klas młodszych mogli obserwować scenki z działalności wolontariuszy oraz wziąć udział w zabawach sportowych i warsztatach plastycznych. Skorzystali z usługi malowania twarzy oraz bawili się chustą animacyjną. Przez cały czas mogli też smakować soków owocowych i próbować zdrowych przekąsek. Uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i pakowali upominki dla seniorów. Choć przez chwilę mogli poczuć jakie to uczucie robić coś bezinteresownie dla innych. Miejmy nadzieję, że takie doświadczenia zachęcą ich w przyszłości do zasilenia szeregów Szkolnego Koła Wolontariusza.
Celem święta i towarzyszących mu wydarzeń jest również uznanie i docenienie wysiłków osób zaangażowanych w działania dla innych , dlatego naszym szkolnym wolontariuszom życzymy wytrwałości i radości w zmienianiu świata na lepsze. Za wszystko co do tej pory zrobiliście, co obecnie robicie i będziecie dopiero robić - serdecznie dziękujemy.
B.Kaniewska