Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

kady z nas moe uratowa ycie 10 20190125 1783522962W czasie 27 finału  WOŚP, który odbył się 13.01.2019r. w hali sportowej w Lipianach, można było nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Przez pięć godzin z instruktażu skorzystało przeszło 30 osób w różnym wieku. Skusił się także pan burmistrz Bartłomiej Królikowski, dając dobry przykład swoim mieszkańcom. Wszyscy chętni mogli poznać procedury postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, nauczyć się układania osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej oraz wykonywania resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Było to możliwe dzięki fantomom otrzymanym od WOŚP oraz szkoleniu nauczycieli, które przeprowadziła fundacja. Już od kilku lat systematycznie w naszej szkole przeprowadzane są zajęcia dla naszych uczniów, bo umiejętność ratowania ludzkiego życia jest obowiązkowa! Przekonał się o tym p. Marek zaledwie 6 dni po szkoleniu! Ze zdobytych umiejętności i wiedzy skorzystał, będąc świadkiem wypadku drogowego. Wierzę, że udzielona pomoc była fachowa i bezcenna! Gratuluję serdecznie i namawiam do nauki udzielania pierwszej pomocy.

Marta Malanowska