Zuchowy Rajd StartowyZuchowy Rajd Startowy był wielką przygodą dla naszych zuchów. Wspólnie z zaprzyjaźnioną gromadą z Wałcza zuchy odkrywały ciekawe miejsca w Lipianach. Były w podziemiach kościoła, o których interesująco opowiadał pan Jerzy Kukiel, na dzwonnicy kościoła, gdzie wprowadził nas pan Robert Łukowski. Później, podczas nocnej trasy, zuchy wykonały zadania zwiazane z zabytkami naszego miasta. Noc płynęła nam spokojnie, tylko rano obudziliśmy się wymazani pastą do zębów?. Drugiego dnia dołączyła do nas gromada z Pyrzyc. Wszystkie zuchy zdobywały w tym dniu sprawności. Dzięki uprzejmości pana Ireneusza Gładysza mogły poczuć się jak prawdzi łącznościowcy. Natomiast lipiańscy strażacy pokazali zuchom, jak ciężka, odpowiedzialna i wyjątkowa jest ich praca. Podczas rajdu w wykonaniu wielu zadań pomagali wolontariusze pod opieką pani Beaty Kaniewskiej.
#zuchy#rajd# zabawa# łączność#straż

Beata Fras