Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

inauguracja roku harcerskiego 1 20181003 1608635997Dnia 29. września 2018r. zuchy z 8. Gromady Zuchowej "Promyczki" uczestniczyły w inauguracji roku harcerskiego w Myśliborzu. Uroczystość związana była z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też zadania na trasie miały charakter patriotyczny. Odszyfrowywaliśmy kody QR zawierające słowa marszałka Józefa Piłsudskiego; uczestniczyliśmy w lekcji historii o Rozbiorach Polski; wykonywaliśmy kotyliony; biegaliśmy wokół stadionu pokonując w sumie 4400 m (celem wszystkich zuchów i harcerzy było pokonanie 100 km). Po powrocie z trasy uczestniczyliśmy w warsztatach: jak rozpalić ognisko i jakie są rodzaje ognisk, uczyliśmy się wykonać kartki z okazji stulecia odzyskania niepodległości oraz przeszliśmy szkolenie w "Małpim Gaju".

dh Beata Fras