Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

wito kropki 2 20180920 1558669675"Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna. Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina. Miała za zadanie znaczek namalować, jednak ona chciała farbki swoje schować” .
 
Tego dnia w wielu krajach świata obchodzi się święto kropki. Społeczność naszej szkoły, od najmłodszych do najstarszych, aktywnie włączyła się w obchody tego wyjątkowego święta kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim była kropka, bohaterka książeczka „The Dot Petera Reynoldsa, która „opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Napisana jest bardzo oszczędnie, znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu. W naszej szkole oprócz słodkich wydarzeń przygotowanych przez Nauczycieli, Rodziców i uczniów klas młodszych można było uruchomić wyobraźnie i udekorować „Smutny kwadracik” w jak najpiękniejsze kropki.