mru00192DD3526 F039 9067 7337 E28336F182BD2 czerwca 2022 r. klasy 7b i 7c wybrały się na wspólną wycieczkę po atrakcjach ziemi lubuskiej. Obrano kierunek na MRU czyli Międzyrzecki Rejon Umocnień w miejscowości Pniewo oraz Zamek Joanitów w Łagowie. Podziemia MRU są jednym z najciekawszych kompleksów fortyfikacyjnych w Europie. Byliśmy zafascynowani tym niesamowitym labiryntem tuneli, dworców kolejowych i hal, wybudowanych kilkadziesiąt metrów pod ziemią. Natomiast Łagów nazywany nie bez kozery perłą województwa lubuskiego - to niewielka miejscowość zabytkowa, bardzo urokliwa i do tego malowniczo położona pomiędzy dwoma rozlewającymi się jeziorami - Łagowskim i Trześniowskim. Wody obu zbiorników niemal wlewają się na uliczki miasta, tworząc niesamowity klimat.  Na zamku szczególnie urzekł nas pokryty szklanym dachem renesansowo - barokowy dziedziniec, obficie ozdobiony winobluszczem. Na szczycie zamkowej wieży rozprzestrzenia się zapierający dech w piersi widok na piękną panoramę Łagowa, jezior i okolicznych lasów.