boule 010165B5BDB56 D664 EE79 D53C 00D7FBFA92E3W dniu 23 maja 2022 r. odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w Boule. Na pięknych terenach przy MGOK, nieopodal jeziora Wądół, organizatorzy Przemysław Mierzwa i Krzysztof Trojanowski przygotowali cztery bulodromy (boiska) do gry w boule. Boule to niezwykle prosta, łącząca całe pokolenia gra, polegająca na rzucaniu metalowych kul jak najbliżej celu, którym jest mała drewniana lub plastikowa piłeczka - tzw. świnka. Zawody odbywały się w 4 kategoriach: klas I-III, IV-VI, VII-VIII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Do zawodów przystąpiło aż 27 zawodników. Grano systemem grupowym, gdzie najlepszy przechodził do finału. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
klasy 1-3:
1. Paweł Czarnecki - III A
2. Joanna Jonerka - III A
3. Adrianna Stapowicz - I B
klasy 4-6:
1. Lena Karczewska - VB
2. Kinga Mazur - VIA
3. Adam Grudziński - VC
klasy 7-8:
1. Dasha Sazanova - VIID
2. Zuzanna Łojko - VIIA
3. Amelia Stapowicz - VIIA
nauczyciele i pracownicy szkoły:
1. Dariusz Chrobrowski
2. Dorota Boguszewska
3. Przemysław Mierzwa
Emocji było co niemiara, sprawdziliśmy swoją celność, precyzję, a nawet strategię. Dopisała frekwencja, pogoda no i humor. Każde dziecko otrzymało od organizatorów cukierki, lody, ponadto głównymi nagrodami były: piłki nożne, rakiety do badmintona oraz dyplomy. W kategorii dla dorosłych - zestaw boule, grabie i miarka - czyli podstawowy zestaw do gry w boule. Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim, dziękując jednocześnie za liczne przybycie. Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: Przemysław Mierzwa i Krzysztof Trojaowski