Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

baner LO new

zaprogramuj przyszo 7 20180302 1477790614W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III  przystąpili do projektu "Zaprogramuj przyszłość",dzięki któremu nauczą się podstaw programowania i rozwijania umiejętności cyfrowych w praktyce.
Jest to inicjatywa Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Organizacje prowadzą ją wspólnie w ramach 9 projektów regionalnych, które uzyskały dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Wychowawcy klas I-III zostali przeszkoleni by prowadzić ciekawe zajęcia kształcące kompetencje  swoich podopiecznych, a szkoła otrzymała nowoczesne zestaw edukacyjny zawierający  roboty, zestaw mechatroniczny, 3 tablety dla uczniów przeznaczone do nauki programowania oraz matę do kodowania bez prądu. Zajęcia w każdej klasie odbywają się zgodnie z ustalonym przez wychowawców planem i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.