IgorKomiks Krzysztofa Wyrzykowskiego pt. „Bitwa Warszawska 1920”, wydany przez Instytut Pamięci Narodowej, zrobił na mnie ogromne wrażenie. Na kartach bogato ilustrowanej książki przedstawiono historyczne wydarzenia naszej Ojczyzny. Dwa lata po odzyskaniu przez nasz kraj Niepodległości, Polska kolejny raz została napadnięta przez wojska bolszewickie pod wodzą Włodzimierza Lenina. Dyktator chciał zrównać całą Europę z ziemią, a Polska i jej stolica stały pierwsze na jego drodze. Dzięki odwadze, męstwu i patriotyzmowi Wojsko Polskie odnosi zwycięstwo określane mianem Cudu nad Wisłą. Wśród znanych historycznych postaci: Józefa Piłsudzkiego oraz księdza Ignacego Skorupki poznajemy też losy zwykłych chłopów, którzy idą na wojnę walczyć o wolność. Głównym bohaterem staje się sierota Antoś, który dzielnie walczy i trafia do niewoli. Zachęcam do poznania dalszych losów chłopca.

Polecam Igor Lesiewicz
Projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa