Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

baner LO new

rajd mikoajkowy 12 20171215 1296398408W miniony weekend (1-2.12.2017 r.) harcerze z  42 DH „Wędrowcy” wzięli udział w harcerskim rajdzie „Mikołajkowym” organizowanym przez WDH „Złota Szekla" z Wałcza. W harcerskich i sportowych zmaganiach wzięło udział sześć drużyn hufca Myślibórz tj. 20 DH „Lotna z Myśliborza, 6 DH „Wszędobylska” z Myśliborza, 6 DH „Sokół” z Barlinka, WDH „Złota Szekla” z Wałcza, „Wędrowny Traper” z Nowogródka oraz „Wędrowcy” z Lipian.
W piątek odbył się sportowy turniej drużyn gry w ringo, w którym nasi młodsi harcerze już po raz drugi zajęli pierwsze miejsce (jak wygramy za rok to puchar na zawsze pozostanie w naszej szkole). W sobotę wyruszyliśmy na trasę w okolicach malowniczego Wałcza. Do przejścia mieliśmy ok 14 km i wykonanie różnych zadań. Mieliśmy zrobić sanie św. Mikołaja i jego rózgę, opatrzyć złamanie otwarte, czy przeczołgać się po polu minowym. Choć bywało zimno i ciężko. Udało się! Po podliczeniu wszystkich punktów harcerze starsi zdobyli 1 miejsce i puchar. Podsumowując dwa pierwsze miejsca, dwa puchary i wiele wspaniałych przeżyć. BRAWO WY!!!

dh pwd. Aneta Binkowska