karate szkolenie00656B73380 E576 ABD0 6185 B2560B587AD1Dnia 20 listopada w Lipianach na Naszym DOJO odbyło się regionalne szkolenie z Chief instructor JKA Polska - Mariusz Jewdokimow 6 Dan. W szkoleniu udział wzięło ok 50 osób z 6 klubów karate z Polski plus 5 sekcji Klubu Karate LZS ANTAI. Podczas treningów Sensei Jewdokimow objaśniał i demonstrował podstawowe techniki karate JKA w tym pozycje, sposób przemieszczania się, zasady generowania mocy - kimeoraz zastosowanie w praktyce. Omówione i praktykowane były różne formy kumite. Duży nacisk położony został na rozwój koordynacji - od najprostszych technik do bardzo wymagających kombinacji. Zademonstrowane i praktykowane były kata uczniowskie wraz z interpretacją oraz kata tekki shodan i bassai dai. Sensei podzielił się również częścią swojej rozległej wiedzy na temat historii karate w Polsce, Europie oraz Japonii, Kilka godzin intensywnego szkolenia pozostanie na długo w głowach szczególnie naszym młodym adeptom. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy gościć tak ważną osobę ze Świata Karate.

Trener Tomasz Socha