W bieżącym roku szkolnym klasa 5a brała udział w projekcie edukacyjnym „Inspiruję do nauki”. Dzięki Fundacji Uniwersytet Dzieci w Krakowie uczniowie realizowali cykl warsztatów odnośnie sposobów uczenia się. Rozwijali kompetencje kluczowe poprzez: planowanie nauki, dostosowanie warunków domowych i szkolnych do nauki, określanie stylów uczenia się oraz przez konkretne metody, techniki i pomysły na uczenie się. Poznali kilka szybkich metod na odstresowanie się.  Po odbyciu warsztatów uczniowie sami stwierdzili, że planowanie nauki, uczenie się przez doświadczenie, przez ćwiczenia, przez robienie mapy myśli, opasek ze „ściągami” i wiele innych metod prowadzi do ich rozwoju. Już nie mogą doczekać się udziału kolejnym projekcie edukacyjnym.

Elwira Kowalczyk