04950D17B6 6196 F5E9 78AE A8D859458937   11 października 2020 r. obchodziliśmy w Kościele w Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus (Cały Twój)”. W związku z obchodami upamiętniającymi naszego wielkiego rodaka, św. Jana Pawła II, w 100. rocznicę jego urodzin i 42. rocznicę pontyfikatu, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach odbył się montaż słowno-muzyczny poświęcony Polskiemu Papieżowi.
   Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Lipianach biorąca czynny udział w przedstawieniu oddała hołd Janowi Pawłowi II, wspominając jego drogę do świętości. W montażu szczegółowo przedstawiono biografię papieża z silnym akcentem położonym na jego młodość, lata posługi kapłańskiej i biskupiej, a także wyjątkowe rysy jego posługi jako następcy Świętego Piotra w Watykanie. W przedstawieniu nie mogło zabraknąć pieśni religijnych ukazujących, jak wielką rolę odegrał on w historii Kościoła i naszego narodu.
   Młodzi wykonawcy bez wątpienia trafili do słuchaczy, którzy uczestniczyli w tym bardzo ważnym wydarzeniu artystycznym. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia, w wielu sercach na nowo odżyły wspomnienia o naszym wielkim świętym, a większość przypomniała sobie jak aktualne jest nauczanie Polskiego Papieża. Po koncercie publiczność owacjami na stojąco nagrodziła młodych wykonawców. Słowa podziękowania popłynęły z ust ks. proboszcza Andrzeja Stolarskiego i burmistrza Lipian p. Bartłomieja Królikowskiego.
   Po występie w Lipianach młodzi artyści udali się do kościoła pw. Bożego Miłosierdzia w Batowie, gdzie odbył się kolejny występ. Tam również serdeczną wdzięczność za przedstawienie wyraził ks. proboszcz Krzysztof Żuk oraz parafianie uczestniczący w wydarzeniu.
   Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne występy naszych uczniów, którzy biorą udział w wydarzeniach organizowanych przez scholę działającą przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach.

ks. Marcin Krycki