kocham cie polsko0039EF603D5 0C36 87CB D1AE E3E4C7905196Tegoroczna edycja turnieju wiedzy o ojczyźnie w klasach 1-3 odbyła się z małym opóźnieniem i oczywiście zdalnie. Każdy rocznik miał do wykonania dwa zadania, które wymagały kreatywności i wytrwałości. Po ilości nadesłanych prac wnioskujemy, że wyzwanie maluchom bardzo się spodobało.
W klasach pierwszych uczniowie mieli wykonać flagę Polski z dostępnych materiałów: pojawiły się truskawki i bita śmietana, klocki i wiele innych pomysłowych zestawień bieli i czerwieni. Pierwszaki mieli też do wykonania pracę plastyczną „Moje miasto”, w której należało zaprezentować technikę kolaż.
Drugoklasiści z kolei ucharakteryzowali się na znane Polki i znanych Polaków. Zrobili to tak pomysłowo, że niektórych naprawdę można było pomylić z orginałem. Drugim zadaniem w klasach drugich była też praca plastyczna „Moje miasto”, ale tu głównym kryterium było wykorzystanie dwóch technik plastycznych. Pojawiły się prace łączące farby i wycinanki, kredki i materiały naturalne, a nawet wypalany papier.
Uczniowie klas trzecich natomiast mogli pochwalić się talentem pisarskim. Zadanie polegało na napisaniu wiersza o Polsce- 2 zwrotki czterowersowe. A ich praca plastyczno-techniczna ,,Moje miasto w przyszłości'' wymagała nie lada wysiłku. Wykonane makiety prezentowały się niesamowicie.
Organizatorzy skrupulatnie zapoznali się z nadesłanymi zdjęciami i postanowili udostępnić do obejrzenia te, które zrobiły na nich największe wrażenie, docenili też wkład pracy, samodzielność oraz kreatywność uczestników turnieju.
Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom turnieju.
Gratulujemy sukcesu naszym małym twórcom.
WIELKIE BRAWA!!!