Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

najdusza kanapka 9 20150319 182877409617 marca 2015r. klasa IB   przygotowała prawdopodobnie najdłuższą w Polsce szkolną kanapkę śniadaniową. Nasza kanapka miała ponad 13 metrów długości!!! Do jej przyrządzenia zużyliśmy m.in. 13m bagietki (specjalnie dla nas pieczonej przez lipiańską piekarnię), 3kg wędlin, 1,5kg sera żółtego, 5 główek sałaty, 3kg pomidorów, 4 kg ogórków +kosmiczne ilości szczypioru i rzodkiewek . Żeby ją przygotować 20 osób w pocie czoła pracowało przez całą godzinę.
Robienie kanapki było zadaniem na konkurs „Żyj smacznie i zdrowo” ogłoszony przez firmę „Winiary”, do którego klasa IB przystąpiła. W tym roku konkursowicze mieli zorganizować wydarzenie społeczne promujące zdrowe odżywianie się. Sądząc po tłumach chętnych do spróbowania kanapki- giganta, nasze wydarzenie rzeczywiście miało charakter społeczny.
Przygotowanie kanapki nie byłoby możliwe, gdyby nie sponsorzy. Specjalne podziękowania dla Pani Grażyny Biernackiej (Piekarnia Lipiany) oraz Dyrekcji Szkoły.
Uczniowie klasy IB z wychowawczynią