paul biens0109064E95C 1265 9970 4AD5 375E8CD9AA2C25 lutego zainagurowano w lipiańskiej bibliotece wystawę pt. „Paul Biens przedwojenny kronikarz Lipian”. Termin nie był przypadkowy, ponieważ zbiegł się z 75 rocznicą śmierci autora: „Kroniki miasta Lipiany” z 1908 roku i „Legend regionalnych” z 1940 roku.
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: wnuk lipiańskiego kronikarza, pan Jörg Luderitz oraz pan Jerzy Kukiel – lokalny pasjonat historii Lipian i okolic. Licealiści z zainteresowaniem wysłuchali wspomnień z dzieciństwa, pana Jörga, spędzonego u boku Paula Biensa. Fascynujące fakty przedstawił także pan Jerzy Kukiel, uczestnik otwarcia Kapsuły Czasu, który opowiedział o złożonych w niej zbiorach oraz przybliżył kilka faktów historycznych z życia naszego miasteczka i okolic.

Małgorzata Chmielewska