jaselka batowo004A2486123 169F 31E0 62E0 041545773F3DNa zaproszenie księdza proboszcza Krzysztofa Żuka młodzież lipiańskiej szkoły wraz z opiekunami wyruszyła 26 stycznia z jasełkami na „podbój Batowa”. Wśród aktorów nie zabrakło też nauczycieli naszej szkoły. Swój pobyt w tym pełnym uroku miejscu rozpoczęliśmy od wystawienia misterium bożonarodzeniowego w Zakładzie Opiekuńczo - Pielęgnacyjnym „Pałac Batowo”. Przeżyliśmy tu niezapomniane chwile. Nasze serca rozpierała duma, kiedy seniorzy z radością reagowali na wesołe, pełne humoru dialogi i głośno bili brawo, przerywając aktorom występ. Kuracjusze z uśmiechem na twarzy, ale i ze łzami wzruszenia dziękowali nam za wspaniały występ.
Podobnie miły nastrój panował podczas naszego pobytu w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Batowie. Piękna stajenka, żłóbek przygotowany przez księdza proboszcza, licznie przybyli parafianie - wszystko to stworzyło niezapomniany klimat i niezwykłą scenerię towarzyszącą misterium, podczas którego widzowie także wspaniale się bawili.
Po udanym występie zakończonym słodkim poczęstunkiem, przyszedł czas na zasłużony wypoczynek przy ognisku. Zabawa była przednia. Upiekliśmy kiełbaski i schrupaliśmy je ze smakiem w gościnnej świetlicy, której progi udostępniła nam p. Natalia Cieślak. Była to bardzo udana niedziela. Wszyscy stwierdziliśmy, że warto czasem poświęcić swój wolny czas, by dać radość innym.