akcjaswiateczna0050E8F9654 C1A5 1512 EDFA C5F5E08CB04EW terminie od 3 do 19 grudnia Wolontariusze z naszej szkoły przyłączyli się do przeprowadzenia akcji "Paczuszka dla Maluszka". Organizatorem akcji jest Fundacja Małych Stópek ze Szczecina, a na terenie naszej gminy przeprowadzają ją Parafia Batowo i Parafia Lipiany. Wolontariusze chcąc wesprzeć organizatorów i zachęcić innych do pomocy potrzebującym przeprowadzili akcję w szkole. Na początku akcji Wolontariusze ustawili choinki, na których zawiesili specjalne bombki, a społeczność szkolna mogła wziąć udział w zbiórce rzeczy niezbędnych dla rozwoju niemowlaków z Domów Samotnej Matki na terenie całej Polski. Dzięki zaangażowaniu uczniów i pracowników naszej szkoły zebrano klikanaście paczek z pieluchami, liczne kosmetyki i produkty czystości dla niemowląt oraz dużo przeróżnych ubranek. Wszystkie rzeczy za pośrednictwem ks.Krzysztofa i ks.Marcina zostały przekazane do siedziby Fundacji.
W związku z powodzeniem akcji składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli nasze działania i przyczynili się do pomocy potrzebującym maluszkom i ich mam.

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu
B.Kaniewska i N.Cieślak