foto 087BAB58BE 1D00 5D0A 9F07 47BF5D5A9085W dniu 10 grudnia 2019 r. został rozegrany Finał Wojewódzki w Badmintonie Drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci. Organizatorem finałów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w  Szczecinie, współorganizatorem zaś Zespół Szkół w Lipianach. Finał został rozegrany na 9 kortach w Hali Sportowo – Rekreacyjnej w Lipianach. Uroczystego otwarcia dokonali: Anna Hackiewicz – Gębska – zastępca burmistrza Lipian, Dorota Chrobrowska – dyrektor ZS w Lipianach i Krzysztof Trojanowski – organizator z ramienia szkoły. W trakcie turnieju swoją obecnością zaszczycili nas Marcin Kuduk – wiceprzewodniczący zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie oraz Piotr Olech – dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pyrzycach.

W Lipianach wystąpiły reprezentacje dziewcząt i chłopców najlepszych szkół w celu wyłonienia tegorocznego mistrza wojewódzkiego w badmintonie drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci: SP Trzcińsko – Zdrój, ZS-P Rewal, SP nr 1 Sianów, SP Stołeczna,  SP Bełczna, SP nr 2 Goleniów, SP Ustronie Morskie oraz gospodarze SP Lipiany.

Nasza szkoła wystąpiła w składzie:

- Patrycja Ulanowska (6a), Amelia Kuzko (6a) Aleksandra Wróblewska (5c) – reprezentacja dziewcząt

- Piotr Trojanowski (6b), Kacper Sielski (6c) oraz Karol Baj (5a) – reprezentacja chłopców

To, co się działo podczas zawodów przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Nasze obie reprezentacje w wspaniałym stylu zdobyły srebrne medale i zostały Wicemistrzami Województwa Zachodniopomorskiego w Badmintonie Drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci.

Nasze dziewczęta kolejno pokonały SP Sianów 3 : 0, SP Bełczna 3 : 0, SP Ustronie Morskie 3 : 0. W meczu półfinałowym wygrały 3 : 0 z SP Trzcińsko – Zdrój i w meczu finałowym uległy nieznacznie SP Stołeczna 2 : 3. Zabrakło naprawdę niewiele, abyśmy reprezentowali woj. zachodniopomorskie na  Mistrzostwach Polski. Mecz finałowy stał na wyrównanym poziomie, a o końcowej rywalizacji zadecydował mecz w grach podwójnych, w którym prowadziliśmy 1:0 – niestety przegraliśmy 1:2.

Drużyna chłopców zaprezentowała się równie wspaniale jak dziewczęta. Kolejno pokonała ZS-P Rewal 3 : 0, SP Ustronie Morskie 3 : 0. W meczu półfinałowym chłopcy zwyciężyli z SP nr 1 Sianów 3 : 1. Mecz finałowy to dominacja zespołu z SP Bełczna, z którym przegrywamy 1 : 3. SP Bełczna to ubiegłoroczny srebrny medalista wojewódzki i był zdecydowanym faworytem w rozgrywkach chłopców.

Wspaniały wynik – dwa srebrne medale wojewódzkie, co się nie zdarzyło w historii lipiańskiego sportu szkolnego. To, jak trudno jest zdobyć medal w rozgrywkach rangi wojewódzkiej świadczy fakt, iż w ubiegłym roku na poziomie wszystkich typów szkół z całego powiatu pyrzyckiego, we wszystkich sportach, szkoły nie zdobyły medalu – poza badmintonistami z Lipian. My w tym roku mamy już 2 srebrne medale w ramach ID zdobyte w Lipianach i 1 srebrny w ramach IMS zdobyty w Sianowie.

Te sukcesy były możliwe dzięki wzorowej współpracy Zespołu Szkół w Lipianach, Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pyrzycach oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpionik” Lipiany.

chapeau bas