image00147522287 2F2E 49E3 D0C7 BC01730DADF1

W dniach 7-8 grudnia Paweł Baj (uczeń klasy 7A / zawodnik STC Stargard) uczestniczył w MISTRZOSTWACH POLSKI SZKÓŁEK KOLARSKICH W KOLARSTWIE TOROWYM w Pruszkowie. Dla Pawła był to debiut w konkurencjach torowych, a jednocześnie pierwszy kontakt z torem kolarskim na którym technika jazdy odbiega od ścigania szosowego.

W pierwszym dniu Mistrzostw rywalizacja pomiędzy najlepszymi torowcami w Polsce rozpoczęła się od sprintu indywidualnego - 250M Z LOTU, który był jednocześnie kwalifikacją do Finałów A (24 najszybszych zawodników) i Finałów B (pozostali zawodnicy). Paweł swoim sprintem wywalczył kwalifikację do Finałów A i w kolejnych konkurencjach startował z 21 pozycji.

Drugą torową rywalizacją Mistrzostw Polski był SCRATCH (20 okrążeń toru), czyli wyścig na tzw. kreskę, który wygrywa najszybszy zawodnik. W tym wyścigu Paweł zajął bardzo wysokie 6 miejsce wyprzedzając zawodników z klubów specjalizujących się w kolarstwie torowym, w tym rywali z województwa zachodniopomorskiego.

Kolejnego dnia Mistrzostw odbyły się dwa wyścigi. WYŚCIG ELIMINACYJNY, który polega na eliminowaniu ostatniego zawodnika na co drugim okrążeniu toru, podczas którego kolarze mają do pokonania 48 okrążeń. Paweł ukończył rywalizację na 9 pozycji, jako najlepszy zawodnik z naszego województwa.

Ostatnią konkurencją był  WYŚCIG PUNKTOWANY (30 okrążeń toru, co 10 okrążenie punktowane), w którym nasz uczeń zajął 10 miejsce, jako drugi zawodnik z naszego województwa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!