73528677 3790135034345868 1732283052052185088 n0BF79358 98AE 1A13 202A E6804EBFD68ENasza szkoła została zgłoszona do programu Code Week 2019 Europejskiego Tygodnia Kodowania jako wydarzenie związane z treningiem kreatywności rozwijającym pracę lewej półkuli mózgu u uczniów. Szkoła umieszczona została na mapie europejskich działań związanych z programowaniem. Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania  od  najlepszej  strony,  zachęcanie  do nauki programowania dzieci i młodzieży. Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca. Można kodować właściwie zawsze, w każdym miejscu, nie zależnie od tego, ile mamy lat. Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania i programowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach zwłaszcza w rozwijaniu logicznego, algorytmicznego myślenia oraz do rozwijania umiejętności pracy w zespołach.

Uczniowie naszej szkoły zmagali się z kodowaniem i programowaniem podczas zajęć lekcyjnych. Uczniowie poznali historię Code Week, stronę internetową organizatora, na której odszukiwali wydarzenia naszej szkoły. Ćwiczyliśmy tym samym rozpoznawanie państw na mapie Europy. Wspólnie kodowaliśmy z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubeczków, hula hop, robota Tobiego, skarbów jesieni, warzyw i owoców.  Uczniowie usprawniali tajniki szyfrowania. Programowaliśmy w Scratch, Baltie, Logomocji i HTML-u. Po zakończeniu akcji otrzymaliśmy certyfikat. Europejski Tydzień Kodowania już za nami, nie możemy doczekać się kolejnej edycji.

Elwira Kowalczyk

code week