Resized 20190808 212655YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2019 dobiegły końca! Turniej odbywający się w Spodku był największą w historii imprezą rangi mistrzostw świata w badmintonie. Za nami wspaniałe osiem dni, przez które emocjonowaliśmy się pojedynkami wielu ludzi ze wszystkich zakątków świata. Badmintonowa społeczność znów pokazała, że sport może jednoczyć ludzi i być frajdą na całe życie!
Udany występ reprezentacji Polski zaowocował kilkoma medalami. Najwięcej zdobył Paweł Gasz - trzy srebrne medale. Dla nas ważną informacją jest to, że brązowy medal MŚ zdobyła Dorota Grzejdak - znana nam bardzo dobrze z częstych udziałów w lipiańskich turniejach (w ostatniej Gali Badmintona w Lipianach zajęła II miejsce). 

My już powoli myślimy o kolejnym sezonie, który oficjalnie rozpocznie się w miesiącu wrześniu. Sezon będzie obfity w ciekawe imprezy i udział w licznych zawodach sportowych. Jak zwykle liczymy na ogromne sukcesy tych najmłodszych jak i tych starszych. Treningi będą się odbywały tradycyjnie w poniedziałki, środy i piątki w godzinach popołudniowych i wieczornych na hali sportowo - rekreacyjnej w Lipianach. Planowany jest nabór do najmłodszych grup. Mamy nadzieję i dążymy do tego, aby w przyszłości nasi zawodnicy mogli rozgrywać turnieje rangi MŚ czy IO.