mikus009C97D3336 004C AA5C 460C 59BAFEC45E2F1-2 grudnia 2023 roku lipianskie zuchy z 8 Gromady Zuchowej "Promyczki" uczestniczyły w III Zuchowym Rajdzie Mikołajkowym "Mikuś" w Wałczu. Organizatorem rajdu była 1 Wodna Gromada Zuchowa Bursztynki z Wałcza. W czasie rajdu promowano aktywne formy wypoczynku, bezpieczeństwo w ruchu pieszym oraz integrację pionu zuchowego z Hufca Myślibórz. Celem głównym rajdu było kształtowanie wśród zuchów pomocnej i życzliwej postawy oraz empatii. W czasie rajdu zuchy zdobyły sprawność pomocnika Mikołaja wykonując różne zadania : odwiedziły Muzeum Ziemi Wałeckiej, w którym dowiedziały się o tradycji Świąt Bożego Narodzenia , dekorowały piernik dla Św. Mikołaja, śpiewały o Nim piosenki, pląsały, wykonywały świąteczne kartki, gigantyczny łańcuch na choinkę oraz rozwiązywały zadania wykorzystując QR kody. Na zakończenie otrzymały statuetki, dyplomy, wiele upominków, plakietki I oczywiście zdobyły trop Świętego Mikołaja. 

Beata Fras