images

Tegoroczny rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się nietypowo, bo czwartego września. Mamy nadzieję, że wyjątkowo długie wakacje sprawiły, że dzieci i młodzież z radością powracają w szkolne mury. Na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego zgromadzili się goście zaproszeni: burmistrz Lipian, pan Bartłomieja Królikowski, wiceburmistrz Lipian pani Justyna Jakubowicz – Dziduch, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Lipianach, pan Jakub Ziółkowski, ksiądz proboszcz Andrzej Stolarski, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pani dyrektor Doroty Chrobrowskiej, która m. in. przedstawiła nową panią wicedyrektor Martę Szpakowską. Głos zabrała również pani wiceburmistrz Justyna Jakubowicz - Dziduch -życząc kadrze pedagogicznej oraz dzieciom owocnego roku szkolnego pełnego sukcesów, a także burmistrza Lipian, pan Bartłomiej Królikowski, który przekazał na ręce mamy maturzysty Dominika Wróblewskiego list gratulacyjny, za najlepiej zdaną maturę. Pan Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Jakub Ziółkowski zachęcił młodzież do startowania na II kadencję rady. Samorząd Uczniowski uczcił poległych żołnierzy podczas II wojny światowej, składając wiązankę kwiatów pod tablicą. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klasy zero oraz klas pierwszych.
Przedstawiciele pierwszoklasistów złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.
W nowym roku szkolnym wszystkim, dla których szkoła to "drugi dom" - czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego nowego roku szkolnego, a rodzicom - radości z osiągnięć ich pociech.