Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

baner LO new

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Jest to czas, w którym uczniowie narażeni są na wiele pokus, niejednokrotnie wiążą się one z używkami pod różnymi postaciami. Aby wyposażyć naszych uczniów w wiedzę o zagrożeniach zdrowotnych, płynących z zażywania używek, zaprosiliśmy do szkoły Panią Annę Krawczykowską- pracownika pionu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Inspekcji Sanitarnej w Pyrzycach. Podczas kilku spotkań uczniowie edukacji wczesnoszkolnej dowiedzieli się o zgubnych skutkach dla zdrowia biernego palenia. Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej uczestniczyli w pogadance na temat szkodliwości picia alkoholu i palenia papierosów. Natomiast uczniowie 1 klasy Gimnazjum uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych pt „Dopalacze=Śmierć”. W najbliższym czasie planowane jest również spotkanie dla najmłodszych uczniów pt. „Bezpieczne wakacje”.

pedagog szkolny