169753077555415 października 2023 r. w Kościele w Polsce obchodziliśmy XXIII Dzień Papieski, którego hasłem i motywem przewodnim była Cywilizacja życia w ujęciu Papieża Jana Pawła II. W związku z obchodami papieskimi, w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach odbył się montaż słowno-muzyczny poświęcony świętemu Papieżowi.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipianach przedstawili sylwetkę św. Jana Pawła II i jego pielgrzymki. W montażu ukazane zostały podróże naszego papieża po wszystkich zamieszkałych kontynentach naszego globu oraz przesłanie, jakie św. Jan Paweł II chciał przekazać całemu Kościołowi. Nie mogło również zabraknąć twórczości literackiej Karola Wojtyły - dzieci recytowały fragment wiersza pt. Pieśń o Bogu ukrytym. W przedstawieniu rys historyczny ubogacony został odpowiednimi pieśniami religijnymi ukazującymi, jak wielką rolę odegrał nasz Papież w historii Kościoła na całym świecie.
Młodzi wykonawcy bez wątpienia trafili do odbiorców ze swoim przekazem artystycznym. W oczach wielu osób zakręciła się łza wzruszenia. Po raz kolejny mogliśmy zatopić się we wspomnieniach o naszym wielkim świętym, a także przypomnieć sobie jak aktualne jest nauczanie św. Jana Pawła II.
Montaż słowno-muzyczny został zaprezentowany trzykrotnie: w Lipianach po Mszach świętych o godz. 9:30 i 11:00, a w Skrzynce o godz. 12:30. Po każdym występie nasi młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ksiądz Proboszcz, organizatorzy wydarzenia, jak również wszyscy uczestniczący w obchodach XXIII Dnia Papieskiego wyrazili swoje uznanie dla zaangażowania młodych wykonawców i stwierdzili, że oczekują z niecierpliwością na dalsze występy naszych uczniów zrzeszonych w ramach scholi parafialnej.

ks. Marcin Krycki