Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

zumba 2018 48 20180606 1117115988

Nie lubisz poniedziałku? Zmień to z ZUMBĄ o poranku!

Zapraszamy na fotorelację

wiatowy dzie walki z otyoci 4 20171128 1965218018Otyłość jest jednym z większych wyzwań globalnych XXI wieku. Niektóre źródła naukowe mówią już o epidemii, a nawet pandemii otyłości. W Europie w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci częstość występowania otyłości potroiła się, zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
WHO uznała otyłość za najgroźniejszą chorobę przewlekłą, która nieleczona prowadzi do rozwoju chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, zespołu metabolicznego, zaburzeń hormonalnych, a także zwiększa ryzyko zachorowań na niektóre rodzaje nowotworów.
Jak wynika z najnowszej aktualizacji Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego, aż 25,2 proc. populacji Polski jest otyła - Polacy znaleźli się w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów w Europie.

Więcej: http://www.zachowajrownowage.pl/pl/

 nie lubisz poniedziaku zmie to z zumb o poranku 36 20171127 2011786553

Zapraszamy na fotorelację.

pomys na wakacje 1 20170629 1218046913Taniec jest radosną formą ćwiczeń fizycznych – pozwala na ekspresję oraz zachowanie smukłej sylwetki i kondycji. W tym roku szkolnym, dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Babickiej – instruktorki fitness nasi uczniowie mogli poznać podstawowe kroki i techniki ćwiczeń fitness. Główną zaletą tych ćwiczeń jest ogólna poprawa stanu zdrowia. Badania udowodniły, że aktywność fizyczna nie tylko sprawia, że polepszeniu ulega nasz układ krwionośny czy oddechowy, ale również prowadzi do spowolnienia procesów starzenia. Ponadto ćwiczenia zwiększają naszą odporność i rzadziej chorujemy. Oczywiście dzięki ćwiczeniom jesteśmy także bardziej zadowoleni, ponieważ podczas aktywności organizm wytwarza endorfiny zwane hormonami szczęścia. Ćwiczenia fitness, zwłaszcza aerobowe, pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów i piękne wymodelowanie sylwetki przy jednoczesnym zachowaniu jędrnej skóry. Tego nie zapewni nam żadna dieta. Zacząć ćwiczyć to jednak nie sztuka – sztuką jest wytrwać w tym postanowieniu. Mamy więc nadzieję, że nasze poniedziałkowe ćwiczenia fitness z Panią Agnieszką staną się dla Was zachętą oraz inspiracją na całe dwa miesiące wakacji.

loist gratulacyjny

konkurs sprawnociowy mistrz hula  hop 5 20161117 1599378947Raz w słońcu, raz w deszczu, ale wreszcie rozstrzygnięty – konkurs sprawnościowy pt. „Mistrz Hula Hop”. Mistrzami na poziomie klas zostali:

Karolina Rudzka - Mistrz Hula – Hop klas 4 Szkoły Podstawowej
Wiktoria Mazur - Mistrz Hula – Hop klas 5 Szkoły Podstawowej
Aleksandra Miklaszewska - Mistrz Hula – Hop klas 6 Szkoły Podstawowej
Paulina Gołębiowska - Mistrz Hula – Hop klas gimnazjalnych

Dziękujemy wszystkim za fajną zabawę i gratulujemy zwycięzcom !