Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

20150216 172355 20150216 172704

20150216 180517 20150216 180550

W lutym 2015 r. odbyły się warsztaty dla uczniów LO biorących udział w projekcie Comenius. Oba szkolenia przeprowadziła doskonale przyjęta przez młodzież Małgorzata Gwiazda - Elmerych.
Uczniowie w czasie pierwszego warsztatu szukali odpowiedzi na pytanie: Co pobudza Twoją kreatywność? Oprócz teorii przedstawionej przez trenerkę musieli zmierzyć się z licznymi i różnorodnymi ćwiczeniami np.: pudełko - co jest w środku?, zagadka z Mery, budowa gadżetu dla zespołu kosmonautów z Apollo 13. Trzygodzinnej pracy twórczej towarzyszyło wiele śmiechu i zabawy.
Tematem drugich warsztatów było radzenie sobie ze stresem. Uczniowie poznali mechanizmy i objawy stresu oraz zdiagnozowali największe stresory w swoim codziennym życiu. Uczyli się, jakimi sposobami można sobie radzić z napięciem np.: asertywność - komunikat ,, ja”, wizualizacja, kształtowanie postawy zadaniowej wobec problemów, itp.
Zajęcia przyniosły młodzieży wiele cennej wiedzy, doświadczeń i przemyśleń, z których będą bez wątpienia korzystać w przyszłości. Szczególne podziękowania dla trenerki, za stworzenie wspaniałej atmosfery w czasie szkoleń oraz comeniusowej grupy - udowodniliście po raz kolejny, że jesteście wyjątkowi.