Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

logo

akademia dostpna bez barier 3 20161108 1252364989W sobotę 5 listopada b.r. dzieci z kl. III, i IV Szkoły Podstawowej w Lipianach wzięły udział w zajęciach artystycznych organizowanych przez Akademię Sztuki w Szczecinie w ramach programu pt. AKADEMIA DOSTĘPNA_bez barier.
AKADEMIA DOSTĘPNA_bez barier to kompleksowy program edukacyjno-artystyczny realizowany w 2016 r. przez Akademię Sztuki w Szczecinie, który skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych miejscowości województwa zachodniopomorskiego.
Dzięki współpracy Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Akademii nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w działaniach, które rozwijają kreatywność i twórczość. Oto co się wydarzyło:
"Był to dzień pełen wrażeń. Zaczęliśmy od wizyty w Muzeum Narodowym i niczym tropiciele poszliśmy śladami dawnych mieszkańców Pomorza Zachodniego. A druga część zajęć odbyła się w pięknym Pałacu pod Globusem i imponującym Centrum Przemysłów Kreatywnych. Podzieleni kolorami na grupy wspólnie z wykładowcami i studentami graliśmy na instrumentach perkusyjnych i co ważne równo, niczym prawdziwa orkiestra, a już na pewno głośno, bo było nas słychać aż na Placu:) A na zajęciach plastycznych tworzyliśmy własne obrazy m.in. z .. winogron i cytrusów.
Jednym wyszły abstrakcyjne kształty a innym zwierzęta, ale na pewno wszystkie prace znajdą się na naszej szkolnej wystawie"