Nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czermiaka z ramienia Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie- Państwowego Instytutu Badawczego. Celem programu jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat czerniaka, zachęcenie do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przez czerniakiem. W ramach programu uczniowie klas 7 i 8 SP oraz LO poznali złote zasady profilaktyki czerniaka, zdobyli umiejętność przeprowadzenia samobadania skóry czy też różnicowania zmian podejrzewanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE (,,czerniakowe abecadło").

Zachęcamy również Państwa, rodziny i znajomych do zapoznania się z krótkim filmem i do podjęcia tych niezwykle prostych, ale skutecznych działań profilaktycznych. Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=H-RQqWIOXcI

Realizatorzy programu: Dorota Boguszewska, Renata Rostkowska

ABCDE czerniak1