Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

kolarskie talenty w lipiaskiej szkole 11 20190507 1666720306Uczniowie klasy 6 „A” Paweł Baj i Wojtek Wieczór od listopada 2018 r. trenują kolarstwo szosowe w klubie STC STARGARD. Zawodnicy z sukcesami reprezentują klubowe barwy oraz Lipiany w wyścigach kolarskich. W kwietniu i w maju uczestniczyli w międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach zgodnych z regulaminem Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol) i UCI:

Cykl Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym:
•    6 kwietnia: Międzynarodowe Kryterium Kolarskie Dzierżoniów 2019
•    7 kwietnia: XXXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Ślężański Mnich Memoriał Romana Ręgerowicza Ogólnopolskie Rozpoczęcie Sezonu 2019

Cykl Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym (I edycja) w Strzelcach Krajeńskich:
•    13 kwietnia: jazda indywidualna na czas
•    14 kwietnia wyścig ze startu wspólnego

 

Zachodniopomorskie Wojewódzkie Dni Olimpijczyka w Goleniowie
•    26 kwietnia: Ogólnopolski wyścig kolarski „Śladami rowerowych mistrzów” - goleniowskie kryterium uliczne

60. Ogólnopolski Mały Wyścig Pokoju w Poznaniu
•    4 maja:     1. etap: start wspólny
•    5 maja:     2. etap: jazda indywidualna na czas
3. etap: kryterium uliczne

W każdym wyścigu PZKol startują wyłącznie licencjonowani zawodnicy z czołowych i najbardziej utytułowanych młodzieżowych klubów kolarskich w Polsce. Na linii startu staje od kilkudziesięciu do ponad stu kolarzy w kategorii wiekowej Młodzik (13-14 l.). Pomimo debiutu w zawodowej lidze kolarskiej Paweł i Wojtek bardzo dobrze prezentują się na tle starszych i bardziej doświadczonych kolegów.

Paweł zwyciężył w ogólnopolskim kryterium ulicznym organizowanym w ramach Zachodniopomorskich Wojewódzkich Dni Olimpijczyka w Goleniowie. W pozostałych wyścigach dojeżdżał na metę w zwycięskich grupach.
Wojtek z wyścigu na wyścig poprawia swoje wyniki.

11 i 12 maja uczniowie lipiańskiej szkoły wystartują w II. edycji Pucharu Polski w Gostyniu rywalizując w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego. W kolejnych tygodniach czekają ich kolejne równie wymagające rywalizacje.

Pawłowi i Wojtkowi gratulujemy wspaniałej pasji i życzymy sukcesów!!!