xii wojewodzki przegld pieni wielkopostnych 1 20190410 1989303014Dnia 6 kwietnia 2019 roku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Lipianach odbył się XII Wojewódzki Przegląd Pieśni Wielkopostnych, którego celem jest przypomnienie i popularyzacja pieśni o tematyce wielkopostnej, upowszechnianie piękna i kultury języka polskiego, rozbudzanie i wspieranie talentów oraz podnoszenie umiejętności wokalnych poprzez udział w przeglądzie i wymianę doświadczeń wśród uczestników. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 200 osób z całego województwa zachodniopomorskiego: Dębna, Drawna, Chojny, Czaplinka, Choszczna, Kalisza Pomorskiego, Koszalina, Mirosławca, Mieszkowic, Myśliborza oraz Lipian. Wielkimi krokami zbliżamy się do zmiany nazwy konkursu z Wojewódzkiego na Ogólnopolski ponieważ w tegorocznej edycji udział wzięły osoby z województwa lubuskiego - z Bogdańca i Gorzowa. Od samego początku przeglądu na sali panowała niesamowicie rodzinna atmosfera, która sprawiła, że uczestnicy pozbawieni lęku i stresu z radością prezentowali się na scenie.
Wysoki poziom wykonań zapewnił słuchaczom ogromne przeżycia i wielką ucztę duchową. To doskonały początek rekolecji. Jury w składzie Michał Grabowski – Przewodniczący oraz Elżbieta Bacztub – Bakiewicz, Anetta Rajewska i Arkadiusz Bakiewicz po wysłuchaniu przeszło 60 podmiotów postanowiło wyróżnić ze wszystkich 5 kategorii Maksymiliana Szachta, Amelię Zawadę, Aurelię Pytel, Tymoteusza Rumaka, Hannę Tomczak, Antoninę Zdanowicz, Nadię Miazgę oraz Maję Trzaskawkę.
Jury postanowiło przyznać jeszcze nagrodę specjalną, tzw. Zachętkę dla Zespołu Po Schodkach.

W kategorii 1 - Dziecięce zespoły muzyczne
2 miejsce ex aequo zdobył Zespół Demolka oraz Wesoła Gromada
1 miejsce zdobył  Zespół Zawieja (debiutujący zespół z Lipian)
W kategorii 2 – Soliści / dzieci z klas 0-3 SP
3 miejsce ex aequo zdobyły Hanna Malanowska oraz Amelia Kożuszek
2 miejsce Julia Kołodziejczyk
1 miejsce Nina Meszka
W kategorii 3 – Soliści / dzieci z klas 4-6 SP
3 miejsce ex aequo zdobyli Kalina Pożarycka i Kacper Mielnik
2 miejsce zdobyła Wiktoria Taracińska
1 miejsce zdobyła Michalina Lewandowska
W kategorii 4 – Soliści / Młodzież
3 miejsce zdobyła Hanna Dziatko
2 miejsce zdobyła Oliwia Królikowska
1 miejsce zdobyła Nicola Gondor
W kategorii 5 – Dorośli
3 miejsce zdobyli My Emeryci
2 miejsce zdobył Zespół Swojacy
1 miejsce ex eauqo zdobyli Pani Alina Karolewicz i Zespół Sela
Jury postanowiło przyznać nagrodę główną Grand Prix Martynie Frańczak.
Wszyscy laureci zostali nagrodzeni pięknymi nagrodami dzięki otwartości naszych darczyńców, którymi byli:
Burmistrz Bartłomiej Królikowskiego, Dyrektor Zespołu Szkół Dorota Chrobrowska, Przewodniczącą Rady Miejskiej – Martę Ciszewską, Panie z Klubu Seniora, Pan Grzegorz Gruszecki, Pan Marek Polaszczyk, Małgorzata i Szymon Staniszewski, Renata Drozdowska, Paulina Sawa, Małgorzata Janik, Tomasz Szeląg, Angelika Majowicz, Bartek Michalczyk, Bank Spółdzielczy Lipiany, Apteka Dozz – Dbam o Zdrowie,
Piekarnia Lipiany oraz Jadwiga Laszczyńska.
Ogromne podziękowania dla Dyrekcji i pracowników Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury za niezawodną współpracę i życzliwą atmosferę. Organizatorzy dziękują za liczne przybycie i rodzinny klimat!
Zapraszamy w 2020 roku!