Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

IMG 20190322 123623Z radością informuję, że uczniowie klasy III B gimnazjum Dawid Kościelny i Jędrzej Rękawek zostali laureatami wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego. Konkurs był długotrwały i wieloetapowy. Chłopcy najpierw musieli przejść eliminacje szkolne. Obaj zakwalifikowali się do etapu rejonowego, z którego wyszli z wynikiem 82% Jędrzej i 80% Dawid. Na tym etapie osiągnęli najlepszy rezultat w powiecie. W etapie wojewódzkim wzięło udział 91 uczniów naszego regionu. Nasi chłopcy uplasowali się na 5 i 6 miejscu w regionie z wynikiem 87% Dawid i 85% Jędrzej, zdobywając tytuł laureata. Chłopcy za zdobycie tytułu laureata są zwolnieni z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, co jest równoznaczne z uzyskaniem z niego najwyższego wyniku. Laureaci konkursów przedmiotowych przyjmowani są również do wybranej szkoły na kolejnym etapie kształcenia w pierwszej kolejności. Brawo Dawidzie i Jędrzeju! Jesteśmy z was dumni!

Renata Łukowska