Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

2 powiatowy konkurs matematyczny 7 20190325 141101026123 marca 2019 r. odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny Powiatu Pyrzyckiego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Pyrzycach przy ul. Rejtana. Patronat nad konkursem objęli Burmistrz Pyrzyc Pani Marzena Podzińska oraz Starosta Pyrzycki Pan Stanisław Stępień. Serdeczne podziękowania  składamy dla Burmistrza Lipian Pana Bartłomieja  Królikowskiego , który ufundował indywidualną nagrodę dla najlepszego  matematyka naszej gminy.  Nagrodę  tą otrzymał Dawid Kościelny z klasy 3B gimnazjum. Konkurs został zorganizowany  jest z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowania matematyką i skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz  III klas gimnazjów z terenu powiatu pyrzyckiego. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów, którzy zmagali się z zestawem  zadań konkursowych zawierającym  20 zadań zamkniętych oraz 3 otwarte. Na rozwiązanie mięli 90 minut. Wśród 75 najlepszych matematyków, uczniowie z naszej szkoły  zajęli drugie miejsca na każdym poziomie.
Zdobyte lokaty przez uczniów powiatu pyrzyckiego.
Na poziomie klas 7
I miejsce zdobył Karol Berliński(SP Kłodzino)
II miejsce Paweł Zieliński  (SP Lipiany)
III miejsce Wiktoria Terelak (SP Żabów).
Wśród klas 8
I miejsce Iga Głowacka (SP Warnice)
II miejsce Dominik Wróblewski- (SP Lipiany)
III miejsce Małgorzata Bednarek (SP Bielice).
Klasy III gimnazjum:
I miejsce Hanna Rojek (NSP Pyrzyce)
II miejsce Dawid Kościelny (SP Lipiany)
III miejsce Jakub Wołowiec  (NSP Pyrzyce).
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Zawadzka