Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

dzie wiosny w kids arena 7 20190324 1503345496Uczniowie klas pierwszych i klasy trzeciej wraz z wychowawczyniami Pierwszy Dzień Wiosny spędzili w Kids Arena Parku Rozrywki w Szczecinie. Wiosnę powitali w sposób aktywny, ale też dzięki warsztatom dydaktycznym poznali ciekawostki przyrodnicze.  Pod okiem animatorów poznali właściwości roślin i tajniki wykorzystania niektórych minerałów, a następnie  samodzielnie przygotowali ziołowe kule do kąpieli. Potem bawili się na tablicy interaktywnej do grania w gry ruchowe. Próbowali wspinaczki na dmuchanym Angry Bird oraz bawili się w basenie z kulkami. Skorzystali z kilkunastometrowego dmuchanego toru przeszkód w kształcie czerwonej ciężarówki. Spędzili czas w nadmuchiwanej zjeżdżalni z elementami wspinaczki, wyglądem przypominającej grę „Pinball” oraz wielkim nadmuchiwanym  R2D2 z serii filmów „Gwiezdne Wojny”. Wiele emocji wywołało oglądanie filmu animowanego "Życie drzewa" w kinie sferycznym, w którym film, wyświetlany jest na całej powierzchni kopuły. Dzięki temu mogli poczuć się tak, jakby znaleźli się w samym środku akcji.
Ciekawe i aktywne spędzenie czasu w tym dniu na pewno na długo zostanie w ich pamięci.