Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

dzie wiosny 10 20190322 1464184961Święto powitania wiosny rozpoczęło się jak co roku barwnym korowodem ulicami miasta, zakończonym tradycyjnym topieniem Marzanny. Uczniowie upamiętnili dziś również kolorowymi transparentami 760 rocznicę pierwszej wzmianki o Lipianach. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej udali się do hali sportowej, gdzie wzięli udział w konkurencjach w czterech blokach tematycznych. W pierwszym bloku - naukowym, czteroosobowe zespoły klasowe rozwiązywały zadania o tematyce matematycznej, przyrodniczej oraz historycznej, blok techniczny obejmował zadania konstrukcyjne, manualne i plastyczne a blok kulinarny sprawdzał znajomość owoców i warzyw, umiejętność obierania oraz ubijania. W części sportowej odbyły się rozgrywki wzbijanego. W związku z przypadającym w dniu 22.03. Dniem Wody, wśród zadań znalazły się takie, które sprawdziły świadomość uczniów, odnośnie jej realnego zużycia przez człowieka. Wszystkie zadania uczniowie wykonywali w ściśle określonych ramach czasowych, co budowało napięcie, zachęcało klasy do dopingowania swoich kolegów i tworzyło niepowtarzalną atmosferę imprezy. W przerwach między poszczególnymi blokami dokonano dekoracji szkolnych rekordzistów:
Najdłuższe imię i nazwisko – Aleksandra Wróblewska kl. IV c, Maksymilian Śliwiński kl. Vb, Franciszek Ciepliński kl. IV a
Najkrótsze imię i nazwisko – Paweł Baj kl. VI a, Karol Baj kl. IVa
Najdłuższe włosy – Oktawia Dominiak kl. V b
Filigranowy uczeń – Adrianna Walerowska kl. IV d
Najwyższy uczeń – Mateusz Dusza kl. VI b
Najmniejsza stopa – Malwina Fronc kl. IV b
Największa stopa – Mateusz Dusza kl. VIb
Spośród chętnych uczniów wyłoniono również: mistrza pompek – Karol Baj, oraz mistrzynię w tej samej konkurencji – Magdalena Żurakowska, mistrza przysiadów – Krzysztof Woźnicki , mistrza rzutów do kosza – Fabian Tokarz, mistrza skoków przez skakankę – Adam Pieczyński oraz mistrza odbijania piłeczki pingpongowej – Mateusz Bodel.
Po niezwykle wyrównanych pojedynkach, podsumowano wyniki poszczególnych bloków i zwycięzcami klasyfikacji generalnej zostali:
I miejsce kl. V a
II miejsce kl. VI b
III miejsce kl. V b

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!
Samorząd Uczniowski