dzie wiosny 10 20190322 1464184961Święto powitania wiosny rozpoczęło się jak co roku barwnym korowodem ulicami miasta, zakończonym tradycyjnym topieniem Marzanny. Uczniowie upamiętnili dziś również kolorowymi transparentami 760 rocznicę pierwszej wzmianki o Lipianach. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej udali się do hali sportowej, gdzie wzięli udział w konkurencjach w czterech blokach tematycznych. W pierwszym bloku - naukowym, czteroosobowe zespoły klasowe rozwiązywały zadania o tematyce matematycznej, przyrodniczej oraz historycznej, blok techniczny obejmował zadania konstrukcyjne, manualne i plastyczne a blok kulinarny sprawdzał znajomość owoców i warzyw, umiejętność obierania oraz ubijania. W części sportowej odbyły się rozgrywki wzbijanego. W związku z przypadającym w dniu 22.03. Dniem Wody, wśród zadań znalazły się takie, które sprawdziły świadomość uczniów, odnośnie jej realnego zużycia przez człowieka. Wszystkie zadania uczniowie wykonywali w ściśle określonych ramach czasowych, co budowało napięcie, zachęcało klasy do dopingowania swoich kolegów i tworzyło niepowtarzalną atmosferę imprezy. W przerwach między poszczególnymi blokami dokonano dekoracji szkolnych rekordzistów:
Najdłuższe imię i nazwisko – Aleksandra Wróblewska kl. IV c, Maksymilian Śliwiński kl. Vb, Franciszek Ciepliński kl. IV a
Najkrótsze imię i nazwisko – Paweł Baj kl. VI a, Karol Baj kl. IVa
Najdłuższe włosy – Oktawia Dominiak kl. V b
Filigranowy uczeń – Adrianna Walerowska kl. IV d
Najwyższy uczeń – Mateusz Dusza kl. VI b
Najmniejsza stopa – Malwina Fronc kl. IV b
Największa stopa – Mateusz Dusza kl. VIb
Spośród chętnych uczniów wyłoniono również: mistrza pompek – Karol Baj, oraz mistrzynię w tej samej konkurencji – Magdalena Żurakowska, mistrza przysiadów – Krzysztof Woźnicki , mistrza rzutów do kosza – Fabian Tokarz, mistrza skoków przez skakankę – Adam Pieczyński oraz mistrza odbijania piłeczki pingpongowej – Mateusz Bodel.
Po niezwykle wyrównanych pojedynkach, podsumowano wyniki poszczególnych bloków i zwycięzcami klasyfikacji generalnej zostali:
I miejsce kl. V a
II miejsce kl. VI b
III miejsce kl. V b

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!