Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

feryjny powiatowy turniej badmintona - kozielice 2019 18 20190201 1017965851W dniu 30 stycznia liczna grupa badmintonistów z Lipian udała się na Feryjny Powiatowy Turniej Badmintona do Kozielic. Turniej organizowany w ramach imprez feryjnych proponowanych przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach. Głównym sędzią a zarazem organizatorem z ramienia PMOS był Pan Piotr Klapenda - nauczyciel tamtejszej szkoły. Turniej toczył się w miłej atmosferze. Organizatorzy postarali się o słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju oraz nagrody dla najlepszych zawodników w postaci medali. Trener Krzysztof Trojanowski desygnował na turniej następujących zawodników: Karol Baj (4a), Ada Pędziwiatr (4b), Sylwia Rybicka (5a), Patrycja Ulanowska (5a), Łukasz Czarnecki (5b), Michał Dzido (5b), Piotr Trojanowski (5b), Kacper Sielski (5c), Maja Turek (5c), Patrycja Szydłowska (6a), Szymon Wróblewski (6a), Marcel Filipiak (6b), Antoni Tomczak (6b), Alan Ziobrowski (6b), Martyna Żarów (6b), Nadia Kowalska (7a), Jakub Orman (7b), Tomasz Nowak (8a), Mateusz Sykuła (8a). Niestety część wiodących zawodników nie mogła wziąć udziału w turnieju z różnych powodów (głównie wyjazdy feryjne). Pomimo braków personalnych nasi zawodnicy osiągnęli indywidualny sukces w postaci 8 medali (3 złotych, 2 srebrnych i 3 brązowych).

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

- szkoła podstawowa dziewczęta (rocznik 2006 i młodsze):

1. Patrycja Ulanowska (ZS Lipiany)

2. Patrycja Szydłowska (ZS Lipiany)

3. Martyna Żarów (ZS Lipiany)

- szkoła podstawowa chłopcy (rocznik 2006 i młodsi):

1. Piotr Trojanowski (ZS Lipiany)

2. Antoni Tomczak (ZS Lipiany)

3. Marcel Filipiak (ZS Lipiany)

- szkoła podstawowa dziewczęta (rocznik 2005 i starsze)

1. Ola Ptaszyńska (SP Kozielice)

2. Oliwia Cieślik (SP Kozielice)

3. Natalia Skrobisz (SP Kozielice)

- szkoła podstawowa chłopcy (rocznik 2005 i starsi)

1. Mateusz Sykuła (ZS Lipiany)

2. Jakub Pawłowski (SP Kozielice)

3. Szymon Wróblewski (ZS Lipiany)

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju. Organizatorów cieszy fakt, że tak liczna grupa dzieci i młodzieży w trakcie ferii uczestniczyła w zmaganiach sportowych.