Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

 

warsztaty dla rodzicow 8 20190128 1463975836Dnia 15 stycznia 2019 zespół ds. ewaluacji wewnętrznej przygotował warsztaty dla rodziców na temat analizy korzyści i zagrożeń wynikających z nadmiernego korzystania ze smartfonów w szkole. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania prelekcji przedstawiciela policji mł.asp. Pani Marceliny Pałaszewskiej na temat wskazań dla rodziców w kwestii bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci. Następnie głos zabrała psycholog szkolna Pani Aleksandra Gąsiorowska-Duliba, która przy pomocy przygotowanej prezentacji wyjaśniała skutki nadmiernego używania smartfonów na płaszczyźnie psychologicznej. Po wysłuchaniu prelekcji rodzice wzięli udział w warsztatach, które poprowadziła Elwira Kowalczyk. Praca rodziców w grupach miała na celu wypracowanie pomysłów na działania zmierzające do odpowiedzialnego używania smartfonów przez dzieci i młodzież. Spotkanie umilił rodzicom słodki poczęstunek, przygotowany przez członków zespołu. Dziękujemy rodzicom za wysoką frekwencję oraz poważne podejście do tematu.

Elwira Kowalczyk